Charakterystyczna dla współczesności gospodarczo - kulturalna popularność dużych ośrodków miejskich sprawia, że gęstość zaludnienia w aglomeracjach ma wielorakie skutki. Jednym z nich jest ograniczenie przestrzeni życiowej mieszkańców. Prywatne lub użytkowe lokale stają się coraz mniejsze - stąd też, większym powodzeniem cieszą się takie rodzaje mebli, które poza estetyką oferują również funkcjonalność i kompaktowe rozmiary. Odpowiedzią na potrzeby wielu są systemy zabudowy modułowej. Dostępne w szerokiej i dopasowanej do indywidualnych preferencji użytkowników ofercie.
Czym są systemy zabudowy modułowej?
Systemy modułowe to bardzo zróżnicowana grupa elementów. Ich zaletą jest wszechstronność zastosowań oraz umiejętność wkomponowania się w każdy styl wystroju wnętrza. Niezależnie od tego, czy interesuje nas zorganizowanie przestrzeni biurowej dzięki przestronnym szafkom, czy też zwiększenie ilości schowków - na przykład w kuchni - elementy zabudowy modułowej pomagają osiągnąć zamierzony cel. W salonie łatwo stworzyć kącik multimedialny - z półkami na sprzęt audiowizualny, z kompaktową biblioteczką etc. Dodatkowym atutem poszczególnych części jest łatwość utrzymania ich w czystości. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie w świetle faktu, iż coraz więcej osób uskarża się na alergię na pyłki czy kurz. Meble modułowe można dowolnie zestawiać - a także z biegiem czasu dodawać kolejne elementy. Wykorzystanie w postaci komód, szaf, biblioteczek to jednak nie wszystko.
Wszechstronność w każdych warunkach i na każdą kieszeń
Kolejną cechą wyróżniającą zabudowy modułowe jest walor ekonomiczny. W porównaniu z "tradycyjnymi" meblami takie rozwiązanie jest tańsze - tymczasem wcale nie musi na tym cierpieć jakość. Zestawy złożone z kilku półek, szafek i regału wykonane są z solidnych materiałów. Trzeba też dodać, że takie szafki są o wiele bardziej pojemne niż designerskie, dużo droższe modele. A estetyka? Cóż, z pewnością fakt, iż aranżację pomieszczenia można zaplanować w sposób dowolny, ułatwia utrzymanie porządku. Poza tym modułowe segmenty nie muszą stanowić jedynego rodzaju umeblowania. Jak już wspomnieliśmy łatwo dopasowują się do innych elementów wystroju - czy to w kuchni, czy w minimalistycznej sypialni bądź w salonie. Doposażając system modułowy w praktyczne nóżki łatwo można go przesuwać - co oznacza, że przemeblowanie (na przykład na czas remontu) nie stanowi już skomplikowanego logistycznie przedsięwzięcia. Uniwersalność mebli modułowych przejawia się w tym, że mogą pełnić one różne funkcje. Przykładowo szafka może zamienić się w biurko, a nawet w rozkładany tapczan. Wszystko zależy od fantazji "konstruktora". Wnęki czy mały metraż nie są problemem - co więcej, dzięki modułowej zabudowie można wykorzystać nawet najmniejszy zakamarek.